Ξεκινάμε καθαρίζοντας τις γαρίδες από το κεφάλι, συνεχίζουμε με το κέλυφος και τα πόδια και τέλος με μία οδοντογλυφίδα αφαιρούμε το εντεράκι της. Αυτή είναι μία διαδικασία απαραίτητη όταν αγοράζουμε τις γαρίδες ολόκληρες. Τα κεφάλια και το κέλυφος μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε για να αρωματίσουμε ένα ζωμό ή μία κόκκινη σάλτσα θαλασσινών. Τέλος, με ένα κοφτερό μαχαίρι κάνουμε μία τομή στην πίσω πλευρά της γαρίδας, όπως βλέπουμε στο βίντεο, τις πλένουμε και τις στραγγίζουμε. Μετά από αυτό,δοκιμάστε να φτιάξετε μια νόστιμη καλοκαιρινή συνταγή ρυζιού με γαρίδες, ούζο και καπνιστό Dirollo!